Zateplenie šikmej strechy

Nezateplenou strechou unikne až vyše 45% tepelnej energie! Jedným z osvedčených spôsobov, ako minimalizovať tepelné straty, ale aj zväčšiť obytnú plochu domu je zateplenie podkrovia. Buďte v suchu a teple s kvalitou a efektivitou 21. storočia!

tepelne straty nezateplenej sikmej strechy
Meranie tepelných strát termokamerou nezateplenej šikmej strechy rodinného domu.

Striekaná penová izolácia má pre Vás úplne ideálne vlastnosti už pri minimálnych vynaložených nákladoch. Vďaka svojím fyzikálnym vlastnostiam hodnoty odporu a vodivosti tepla je zateplenie vysoko efektívne s kvalitou a výhodami 21. storočia.

Striekaná izolácia dokonale priľne na akýkoľvek podkladový povrch a vytvorí súvislú a nepriepustnú vrstvu. V priebehu niekoľkých sekúnd zväčší svoj objem až 120-násobne, čím vyplní všetky škáry a trhliny a tým 100% eliminuje tepelné mosty aj v ťažko prístupných miestach a dutinách, čo zaručuje maximálny účinok izolácie a vytvorenie zdravého prostredia vo Vašej domácnosti.

Na rozdiel od klasických metód zateplenia, ktorú je potrebné kotviť do konštrukcie čím sa narúša celistvosť izolácie a dochádza k jej poškodeniam a vzniku nežiadúcich tepelných mostov, striekaná penová izolácia vytvára úplne adhézny a monolitický izolačný obal bez škár a bez spojov. Absencia trhlín zabraňuje vniknutiu hmyzu do izolácie a vytvárať tam hniezda ako aj prenikať ďalej do konštrukcie a interiéru. Vďaka stabilite materiálu ostávajú tieto vlastnosti striekanej penovej izolácie nezmenené po celú dobu životnosti budovy za všetkých okolností.

Vek väčšiny rodinných domov na Slovensku je nad 20 rokov kedy ešte neboli požiadavky na zateplenie veľmi prísne a nemalá časť ich majiteľov neriešila zateplenie vôbec. Neustále stúpajúca cien energií, ale aj opakovane sa sprísňujúce normy na energetickú efektivitu nútia majiteľov týchto domov hľadať cesty, ako zatepliť čo najlepšie, najefektívnejšie a bez výmeny strechy samotnej.

Vďaka vlastnostiam striekanej penovej izolácie a jej správnej aplikácií naším pravidelne školeným a profesionálnym tímom je zaručená jej dlhodobá a nemenná spoľahlivosť, životnosť a kvalita po dobu technickej životnosti Vašej stavby.

Aj tieto vlastnosti pomáhajú našim klientom ušetriť značné financie tak potrebné pri každej stavbe alebo rekonštrukcii.

Zatepli.eu Vám garantuje férovú cenu, ktorá sa nemení!