V dobe neustále sa sprísňujúcich ekologických a bezpečnostných noriem sú aj pre našich zákazníkov tieto vlastnosti tepelnej izolácie na popredných miestach dôležitosti a v nemalej miere sa podieľajú na jeho konečnej voľbe. Zabudnite na plesne alebo prach a užívajte si čistý vzduch!

Okrem vynikajúcich tepelno-izolačných a vo všeobecnosti jedinečných vlastností je striekaná penová izolácia je 100% bezpečná vo všetkých smeroch. Pri jej výrobe alebo aplikácii nie sú použité žiadne formaldehydy, žiaden azbest alebo iné škodlivé látky. Je zdraviu neškodná a ekologická.

Vlastnosti a zloženie striekanej penovej izolácie zabraňuje tvorbe plesní a húb priamo v izolácii a má odpudzujúci účinok na všetok hmyz a drobné cicavce čím im zabraňuje vo vytváraní hniezd priamo v izolácii a predchádza tým jej následnému poškodeniu.

Tiež Vás môže zaujímať:

Akú hrúbku tepelnej izolácie aplikovať?

Vytvorená dokonalo súvislá monolitická vrstva striekanej penovej izolácie vďaka svojím vlastnostiam zabraňuje vzniku tepelných mostov. Počítačové simulácie a reálne aplikácie dlhodobo preukazujú, že z dôvodu veľmi dobrých tepelnoizolačných vlastností striekanej penovej izolácie, najmä pri ich zateplení nevzniká kondenzácia pary ani na vnútornom povrchu a ani v tele obvodového plášťa budovy. V kombinácii s fyzikálno–chemickými vlastnosťami zabraňuje vzniku a rastu plesní, hnilobe a množeniu baktérií. Rovnako zabraňuje vnikaniu prachu a znečisťujúcich látok z exteriéru.

Tiež Vás môže zaujímať:

Minerálna vlna alebo PUR pena?

Striekaná penová izolácia je plne kompatibilná so stavebnou legislatívou EÚ, má patričné technické osvedčenia a certifikáty. Môže byť použitá ako tepelná alebo hydroizolácia pre takmer všetky aplikácie v stavebníctve, kde sa úspešne aplikuje už viac ako 50 rokov. Technológie sa zdokonaľujú, a to je jediná záruka kvalitného a trvácneho zateplenia. Nikdy sa neusadí, nezmenšuje sa, nepretláča sa a nevytvára dutiny. To všetko zachováva efektívnosť izolácie po celú dobu životnosti domu.

Tiež Vás môže zaujímať:

História polyuretánovej hmoty

Nemenej dôležitou vlastnosťou striekanej penovej izolácie je jej 100% požiarna odolnosť, nakoľko je nehorľavá. Rovnako pomáha chrániť proti korózii kovové časti konštrukcie, na ktoré je aplikovaná.

Vyžiadajte si cenovú ponuku!

Potrebujete pomôcť alebo poradiť? Kontaktujte našich školených pracovníkov, ktorí Vám ochotne poradia s Vaším problémom alebo zodpovedia akékoľvek Vaše otázky ohľadom zateplenia striekanou penovou izoláciou alebo maľovania AirLess technológiou.
Sme tu pre Vás každý deň v čase od 800 do 2000!
Vyžiadajte si cenovú ponuku alebo 0904 200 900, poradíme Vám!