Zateplenie obvodových stien drevodomov

Jednou z hlavných funkcii obvodových stien je okrem ich nosnej funkcie stavby aj ochrana vnútorných priestorov pred poveternostnými vplyvmi a to či už v zime, alebo v lete. Striekaná penová izolácia Vám pomôže znížiť tepelné straty obvodových stien až o 50%!

meranie tepelnych strat termokamerou
Meranie tepelných únikov termokamerou na nezateplenej fasáde rodinného domu.

Najčastejšie využívaným spôsobom je kontaktný zatepľovací systém. Tento spôsob vie nahradiť aj striekaná izolácia. Táto izolácia je najmä vhodná do stien drevodomu, kde uzavrie stavbu súvislou vrstvou ktorá je vzduchotesná. A práve tento aspekt je tak nesmierne dôležitý pre drevodomy.

Pretože klasickými izoláciami ako je minerálna vlna, alebo fúkaná izolácia sa to nedá docieliť. Tento fakt demonštruje aj naše video. Kde je dokázaná vzduchotesnosť. Pri mnohých tradične zaizolovaných drevodomoch sa stretávame, že im chýba vzduchotesnosť. A prejavuje sa to hlavne na elektroinštalácii (zásuvkách) cez, ktoré cítiť prívod studeného vzduchu do objektu. Ďalšou výhodou je nepomerne rýchlejšia aplikácia, kde dokážeme zatepliť cca 350m2 za jeden deň.

Už hore spomenutá možnosť nahradiť kontaktný zatepľovací systém z exteriéru v prípade striekanej izolácie je možné použitím odvetranej fasády. Takáto fasáda môže mať vzhľad napr. dreva, kameňa, tehál alebo aj klasickej omietky.

Vďaka vlastnostiam striekanej penovej izolácie a jej správnej aplikácií naším pravidelne školeným a profesionálnym tímom je zaručená jej dlhodobá a nemenná spoľahlivosť, životnosť a kvalita po dobu technickej životnosti Vašej stavby.

Aj tieto vlastnosti pomáhajú našim klientom ušetriť značné financie tak potrebné pri každej stavbe. Už nemusíte riešiť zložité rozpočty, v ktorých nie sú zarátané náklady na dodatočný materiál, dopravu alebo pracovnú silu.

Zatepli.eu Vám garantuje férovú cenu, ktorá sa nemení!