Zateplenie striekanou penovou izoláciou je až 5x ľahšia ako napríklad zateplenie minerálnou vlnou pri porovnateľných izolačných schopnostiach.

Najmä v prípade starších rodinných domov sa stále častejšie stretávame s obavami klientov na únosnosť konštrukcie, hlavne ak k domu alebo stavbe neexistuje projektová dokumentácia.

Nie len títo klienti oceňujú v prípade použitia striekanej penovej izolácie nízke zaťaženie strechy, fasády alebo vo všeobecnosti celej konštrukcie vďaka jej neuveriteľne nízkej hmotnosti. V porovnaní s tradičnými formami je pre zateplenie krovu až 5x menej náročná na pevnosť konštrukcie. Navyše, aplikácia striekanej penovej izolácie s otvorenými bunkami (mäkkej peny) „zvyšuje” pevnosť konštrukcie 2,5 až 3x, keďže vytvára monolit s nalepenou izoláciou na krokvy a laty. Z tohto dôvodu je najviac vhodná pre zateplenie krovov starších rodinných domov pri rekonštrukciách.

Tiež Vás môže zaujímať:

Minerálna vlna alebo PUR pena?

Objemová hmotnosť takejto izolácie je od 7 do 12 kg/m3. Napríklad v prípade, že je hrúbka penovej izolácie 23 cm, jej hmotnosť je 7kg/m3 (mäkká pena) to sa rovná 1,61kg/m2 , čo je v porovnaní s minerálnou vlnou pri hrúbke izolácie 40 cm pre porovnateľný tepelný odpor cca 20 kg/m3 to sa rovná 8 kg čiže 5x nižšie zaťaženie.

Tiež Vás môže zaujímať:

Otvorené bunky alebo uzavreté bunky?

Vyžiadajte si cenovú ponuku!

Potrebujete pomôcť alebo poradiť? Kontaktujte našich školených pracovníkov, ktorí Vám ochotne poradia s Vaším problémom alebo zodpovedia akékoľvek Vaše otázky ohľadom zateplenia striekanou penovou izoláciou alebo maľovania AirLess technológiou.
Sme tu pre Vás každý deň v čase od 800 do 2000!
Vyžiadajte si cenovú ponuku alebo 0904 200 900, poradíme Vám!